Semifinále hokejovej Ligy majstrov si zahrá Tampere a aj Cehlárikov Zug

Semifinále hokejovej Ligy majstrov si zahrá Tampere a aj Cehlárikov ZugProfimedia
Hokejová Liga majstrov spoznala semifinálové kvarteto, ktoré tvorí aj švajčiarsky EV Zug so slovenským útočníkom Petrom Cehlárikom (27).

Tappara Tampere - Rögle 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly: 22. Lehterä, 38. a 60. Savinainen, 54. a 59. Ojamäki – 39. Endström

/prvý zápas 2:3, postúpilo Tampere/

Tappara po prehre v úvodnom dueli na ľade Rögle 2:3 zvíťazila v utorkovej odvete 5:1 a zaistila si účasť medzi elitnou štvoricou. V minulej sezóne fínsky tím podľahol Rögle vo finálovom boji, teraz sa mu revanšoval vo štvrťfinále.

Jukurit - Lulea 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 31. Piitulainen – 4. a 49. Komarek, 18. Shinnimin

/prvý zápas 1:5, postúpila Lulea/

Lulea potvrdila triumf z prvého zápasu 5:1 a Jukurit zdolala aj v druhom stretnutí.

Frölunda - Skellefteå 4:2 sn (0:0, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Borgman, 31. Nilsson, 49. Johansson, rozh. náj. Lasch - 29. Wingerli, 42. Forsfjäll

/prvý zápas: 0:1, postúpila Frölunda/

V jedinom čisto švédskom štvrťfinále dokázala Frölunda vyrovnať stratu jedného gólu z úvodného zápasu, takže sa za stavu 3:2 išlo do predĺženia. Rozhodnúť museli až nájazdy, hrdinom sa stal Američan Lasch.

EV Zug - Mountfield Hradec Králové 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 24. Abdelkader, 64. O'Neill - 28. Jergl

/prvý zápas: 2:2, postúpil Zug/

Semifinále bude mať aj slovenského zástupcu, čo bolo jasné už pred štartom dvojzápasu tejto dvojice. Nakoniec sa teši Peter Cehlárik. Po veľmi vyrovnanom boji rozhodol až v predĺžení krásnym zásahom O´Neill. Trio Okuliar, Cingel a Rosandič sa s CHL lúči.