Slovenská sedemnástka na Turnaji piatich krajín podľahla Švajčiarom

Mladíci spod Tatier odohrali 10-gólový duel.
Mladíci spod Tatier odohrali 10-gólový duel.Hockey Slovakia
Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov prehrali v úvodnom zápase Turnaja piatich krajín v Plzni so Švajčiarskom 4:6.

Zverenci trénera Rastislava Paľova sa v piatej minúte ujali vedenia, no "Helvéti" potom otočili na 3:1. Slováci vyrovnali na 3:3 i 4:4, ale o osude duelu rozhodlo záverečných jedenásť minút, keď Švajčiari pridali ďalšie dva góly.

Slováci sa na kvalitne obsadenom podujatí stretnú ešte so Švédskom, domácim výberom a Fínskom.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov (Plzeň):

Švajčiarsko - Slovensko 6:4

Góly: 10. Mottard (Meier), 23. Ponzetto (Keller, Johnson), 28. Grossniklaus (Wey, Blessing), 39. Bosson (Sansonnens), 49. Giger (Grossniklaus), 58. Bosson - 5. Chovan (Hazala, Tomík), 31. Tomašec (Maruna), 34. Semančík (Liška), 45. Kupec (Radivojevič, Tomík)