Stredoslovenské derby v prospech Zvolenčanov, Spišiaci rozstrieľali Prešov

Derby si užili aj fanúšikovia.
Derby si užili aj fanúšikovia.Profimedia
Hokejisti Zvolena zvíťazili v 47. kole Tipos extraligy v derby na svojom ľade nad Banskou Bystricou. Súperovi tak ukončili šesťzápasovú víťaznú šnúru. Spišská Nová Ves si poradila s Prešovom, Liptovský Mikuláš zdolal Poprad. Triumfovali aj Slovan Bratislava, Košice a Nové Zámky.

HKM Zvolen – HC ´05 Banská Bystrica 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Góly: 5. Csányi (Kolenič, V. Fekiač), 12. R. Bondra (Langkow, Jedlička), 28. Jedlička (Langkow), 36. Jedlička (Langkow, R. Bondra), 56. Stupka (Huntebrinker), 58. R. Bondra – 10. Šoltés, 42. Ďatelinka (Gašpar, Bíreš), 54. Troock (J. Sukeľ). Rozhodovali: Výleta, J. Konc ml. – Gegáň, M. Orolin, vylúčení na 2 min: 2:3, vyššie tresty: Sládok – Matej Bača, obaja 5 + DKZ za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 5023.

Zvolen netradične v bránke s Petríkom mal od úvodu prevahu, ktorú zúročil štvrtý útok v podaní Csányiho. A hoci Bystričania ťažili z chyby a vyrovnali Šoltésom, rýchlo odpovedal z prečíslenia Bondra a po prestávke pridal dva góly Jedlička, prvý z medzikružia bez prípravy a druhý z pozície pred odkrytou bránkou.

V tretej tretine znížil po dravom prieniku bystrický kapitán Ďatelinka a na rozdiel gólu privodil drámu zblízka bekhendom Troock. Domáci však rýchlo našli odpoveď Stupkom a do prázdnej bránky stanovil konečný stav 6:3 Bondra. Záver derby okorenila kvalitná bitka medzi Sládkom a Bačom.

HC MV Transport Prešov - HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)

Góly: 17. Gerlach (Campagna, Turan), 27. Nauš (Giles) - 20. Nellis (Majdan, Rapáč), 26. Giľák (Myklucha, Verbeek), 28. Rapáč (Nellis, Beaudry), 37. Beaudry (Majdan, Kerbashian), 52. Salituro (Verbeek, Ališauskas), 54. Kerbashian (Myklucha, Salituro), 55. Giľák (Majdan), Nellis). Rozhodovali: Štefik, Rojík - Hajnik, Vyšný, vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše Campagna (Preš.) 5 min. + DKZ za pichnutie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1075 divákov.

Pre Prešovčanov to bola piata prehra za sebou, po ktorej sú naďalej na predposlednom 11. mieste tabuľky. Spišiaci si víťazstvom upevnili priebežnú 6. priečku, na ktorej majú 44 bodov s vyrovnaným skóre 79:79.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)

Góly: 12. Walega (Kriška), 13. Saari (Kuru, Karsums), 19. Saari (Karsums, Kuru), 29. Saari (Karsums) - 10. Petráš (Meliško, Paukovček), 50. Záborský (Vainio, Kotvan) 54. Svitana (Bubela, Kotvan). Rozhodovali: Crman, Novák - Kacej, Tichý, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1300 divákov.

Čistým hetrikom v rozmedzí od 13. do 29. minúty sa na víťazstve domácich podieľal fínsky útočník Micke Saari. Liptáci viedli už 4:1, ale Poprad dvoma gólmi v tretej tretine zdramatizoval duel. Vyrovnať sa mu však už nepodarilo a tak podľahol tomuto súperovi druhýkrát za sebou rovnakým rozdielom. Pre Liptovský Mikuláš to bolo prvé víťazstvo po piatich prehrách a zároveň premiérové pod vedením trénerskej dvojice Ernest Bokroš, Martin Hrnčár.

HK Nitra - HC Mikron Nové Zámky 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Góly: 3. Buncis (Green), 13. Krivošík (Baláž, Tvrdoň) - 7. Barto (Ondrušek), 18. Farley (Jackson, Johnson), 22. T. Mikúš (Ligas, J. Mikúš), 28. T. Mikúš (Roman, J. Mikúš), 58. Jackson (Farley). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Tvrdoň, Junek, vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Bodák (Nitra) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2716 divákov.

"Corgoni" natiahli nelichotivú sériu prehier už na trinásť stretnutí. "Býci" zdolali Nitru v treťom vzájomnom stretnutí v ročníku a ako štvrtý tím sa prehupli cez 50 bodovú hranicu.

HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 26. Thelin (Flick, Krajčovič) - 15. Ackered (Kytnár, Fominych), 64. Kytnár (T. Matoušek, MacKenzie). Rozhodovali: Kalina, D. Konc st. - Knižka, Valo, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3500 divákov.

Slovan zvíťazil tretíkrát za sebou a naďalej má na 2. mieste manko jeden bod na vedúci Zvolen. Trenčania sa na 9. mieste bodovo vyrovnali ôsmemu Popradu.

HK Dukla Michalovce - HC Košice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 17. Suja - 43. Olsson (Havrila, Lamper), 44. Chovan. Rozhodovali: Smrek, Žák - Jurčiak, Hercog, vylúčení: 0:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov.