Viac ako trojhodinová bitka i odvrátený mečbal. Šramková si v Monastire zahrá o finále

Šramková dohrávala štvrťfinále v kŕčoch.
Šramková dohrávala štvrťfinále v kŕčoch.Profimedia / Mathias Schulz
Slovenská tenistka Rebecca Šramková (27) postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA v tuniskom Monastire. V piatkovom štvrťfinálovom dueli zdolala Španielku Saru Sorribesovú Tormovú (27) za tri hodiny a 22 minút 1:6, 7:6 (5), 7:5. V boji o finále sa stretne s víťazkou duelu medzi Chorvátkou Antoniou Ružičovou (21) a siedmou nasadenou Luciou Bronzettiovou (25) z Talianska.

Šramková - Sorribesová Tormová 1:6, 7:6 (5), 7:5

Slovenka otočila zápas, v ktorom prehrávala 1:6 a 0:2 v druhom sete. V treťom odvrátila za stavu 4:5 mečbal súperky. Počas stretnutia si vyžiadala lekárske ošetrenie, dohrávala v kŕčoch. Šramková predtým na turnaji vyradila v 1. kole francúzsku kvalifikantku Elsu Jacquemotovú a v osemfinále jej krajanku, druhú nasadenú Claru Burelovú.