Fils získal druhý titul z päťstovky. V tokijskom finále odvrátil mečbal krajana Humberta

Fils získal svoj celkovo tretí titul.
Fils získal svoj celkovo tretí titul.ČTK / AP / Eugene Hoshiko
Arthur Fils premenil svoje štvrté finále na tretí titul a druhý na podujatiach ATP 500. Dvadsaťročný Francúz oslavuje svoj prvý triumf mimo antuky v Tokiu, kde po trojhodinovej bitke zdolal krajana Uga Humberta (26). Ten vo svojom celkovo siedmom finále prvýkrát okúsil trpkosť prehry.

Fils - Humbert 5:7, 7:6, 6:3

Po prehratom prvom sete nebol Fils ďaleko od porážky. Semifinálový premožiteľ Tomáša Macháča Humbert viedol v tajbrejku druhého setu 6:5 a podával na víťazstvo. Vypracoval si mečbal, ale nevyužil ho a jeho mladší súper tromi fiftínmi za sebou vyrovnal na 1:1.

Tretí set rozhodol Fils brejkom na 5:3 a nadviazal na svoj júlový triumf v Hamburgu. Z premiérového titulu sa tešil vlani v Lyone. Dvadsaťšesťročný Humbert vo finále prvýkrát neuspel, keď vyhral všetkých šesť predchádzajúcich zápasov.