Toronto nedodržalo vianočnú prestávku, dostalo vysokú pokutu

Nechcený náklad navyše? Toronto si po výhre nad St. Louis priplatí.
Nechcený náklad navyše? Toronto si po výhre nad St. Louis priplatí.Profimedia
Vedenie hokejového klubu Toronta Maple Leafs musí zaplatiť 100-tisíc dolárov za porušenie kolektívnej zmluvy. Priestupku sa klub dopustil tým, že cestoval počas nariadenej vianočnej ligovej prestávky.

NHL oznámila udelenie pokuty v stredu a uviedla, že Maple Leafs odcestovali do St. Louis 26. decembra na zápas proti Blues. Zmluva stanovuje, že od 23. do 26. decembra nie sú povolené žiadne tímové aktivity. Za podobné porušenie v roku 2014 dostala pokutu aj Philadelphia Flyers.

Tréner Toronta Sheldon Keefe musí zaplatiť 25-tisíc dolárov za to, čo NHL nazvala "ponižujúcim správaním voči funkcionárom" počas duelu, v ktorom jeho tím zvíťazil nad St. Louis 5:4 po predĺžení. Kamery zachytili Keefeho, ako kričal na funkcionárov v tretej tretine pri štvrtom góle Blues v zápase.