Trnava v prestrelke otočila zápas proti Žiline, mladíci Slovana zmietli Brezno

Béčko Slovana strelilo do siete Brezna až sedem gólov.
Béčko Slovana strelilo do siete Brezna až sedem gólov.Mário Bona
Hokejisti HK Gladiators Trnava zvíťazili v stredajšom zápase 41. kola Tipos Slovenskej hokejovej ligy (SHL) nad lídrom tabuľky Vlci Žilina 6:5 po predĺžení. Do konca základnej časti zostávajú ešte štyri kolá.

HK Gladiators Trnava - VLCI Žilina 6:5 pp (1:4, 3:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 18. Kupka (Schmidt, Jurák), 21. Holovič (Jurák), 33. Holovič, 40. Jurák (Miščík), 57. Korím (Galimov, Jurák), 64. Miklík (Kupka) - 4. Halama (Grebenčšikov, Varga), 13. Lopušan (Pišoja, Ferenyi), 18. Varga (Kluka, Halama), 20. Melcher (Paukovček), 24. Kluka (Halama)

Víťazný gól strelil v 64. minúte Michel Miklík, keď dokonal obrat domácich. Trnava prehrávala 1:4 aj 2:5, no napokon vybojovala už tretie víťazstvo vo štvrtom vzájomnom zápase so Žilinou v prebiehajúcej sezóne. Vlci sú naďalej na čele tabuľky so šesťbodovým náskokom pred druhým Humenným.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - HK VITAR Martin 3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Kováč (Szypula, Pač), 40. Gabor (Suchý, Szypula), 64. Szypula (Chlepčok) – 16. Lahtinen (Paulíny, Tyczynski), 36. Tyczynski (Lahtinen)

Modré krídla Slovan - HK Brezno Knights 7:1 (1:1, 1:0, 5:0)

Góly: 7. Mamonov (Fetkovič), 29. Jasenec (Bezák, Fereta), 41. Mamonov, 45. Petráš (Klučiar, Polák), 49. Jasenec (Šotek), 50. Klučiar (z tr. strieľania), 56. Myšiak (Šotek, Bezák) – 8. Turňa (Rákoš)

Na poslednom mieste je Brezno s nedostihnuteľným 20-bodovým mankom na Topoľčany.

TSS Group Spartak Dubnica - HC 19 Humenné 3:4 pp (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 26. J. Haščák (Géci), 35. Addison (L. Lunter), 41. M. Kristín (Géci) – 20. Vaško (Lenďák, Trandin), 48. Ragan (Frič, Zahradník), 60. Kudin (Vaško, Lenďák), 62. Horvát

Obrat s víťazným gólom v predĺžení majú za sebou aj hráči Humenného, ktorí v šlágri kola zvíťazili na ľade Dubnice. Počas zápasu prehrávali 1:3, ale napokon si po dvoch prehrách pripísali víťazstvo, o ktorom rozhodol v 62. minúte Kristián Horvát

HK Levice - HK ESMERO Skalica 4:5 (0:1, 2:1, 2:3)

Góly: 22. Lauro (Pekarčík), 34. Šiškov (Leščenko, Vorona), 49. Leščenko (Pohl), 59. Vorona (Pekarčík, Šiškov) – 13. Landrigan (Šátek), 21. Murtazin (Janáč, Vidovič), 41. Hílek (Janáč, Murtazin), 53. Šátek (Landrigan, Janáč), 54. Landrigan (Hujsa, Jombík)

HK ‘95 Považská Bystrica - HC Topoľčany 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 10. Hlinka, 45. Lušňák (Hlinka, Huna) – 15. Hřebíček (Urban), 19. Dúžek (Bystričan), 41. Ručkay (Stránský)