Vingegaard vyhral 6. etapu aj celkové poradie na Okolo Baskicka

Dánsky cyklista mohol po pretekoch oslavovať.
Dánsky cyklista mohol po pretekoch oslavovať.Profimedia
Dánsky cyklista Jonas Vingegaard (26) suverénne zvíťazil na 62. ročníku Okolo Baskicka. Jazdec tímu Jumbo-Visma si v sobotu pripísal aj tretí etapový triumf na podujatí, keď 137,8 km dlhú horskú trasu so štartom a cieľom v Eibare vyhral po dlhom sóle časom 3:36:42 hodiny. Slovák Martin Svrček (20) v drese Soudal-QuickStep etapu nedokončil.

Vingegaard sa dostal na čelo celkového poradia po triumfe v tretej etape, následne vyhral aj štvrtú a v sobotu takisto záverečnú, keď zo skupiny lídrov zaútočil na predposlednom stúpaní na kopec Izua už 30 km pred koncom.

Čoskoro striasol aj pôvodný únik a na vrchol prišiel sám s náskokom 35 sekúnd. Úradujúci víťaz Tour de France sa nešetril ani v následnom zjazde a pod posledný kopec si priniesol až minútový náskok. Elitný vrchár potvrdil svoju dominanciu na podujatí, do cieľa prišiel s náskokom 47 sekúnd.

Druhý v celkovom poradí skončil Španiel Mikel Landa (Bahrajn-Victorious) s mankom 1:12 minúty a tretí bol Ion Izagirre so stratou 1:29 min.

Výsledky 6. etapy (Eibar - Eibar, 137,80 km)

1. Jonas Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) 3:36:42 h